СДСМ: Мијалков сее страв, Јанакиевски брка од работа

by Фокус

Следуваат се поскандалозни и поскандалозни снимки околу изборните измами.

Јанакиевски со еден соговорник Алберт зборува како на гласачите им наложиле да излезат во 9 часот и да одат после во комитет да се потпишат.

Во друг разговор Јанакиевски се заканува дека ке избрка вработена од работа, но и другои лице оти не дала списоци со имиња кои ќе гласаат за ВМРО ДПМНЕ.

Мијалков на еден соговорник му пренесува како чистачката која му суредувала била исплашена и плачела зошто тој ја побарал да се јави кај него на рапорт.

 

Поврзани новости