СДСМ Карпош го осуди насилството пред штабот на ГРОМ

by fokus 18:48
18:48

СДСМ Карпош го осуди насилството и синоќешниот инцидент пред штабот на политичката партија ГРОМ.

-Очекуваме надлежните институции во најкус рок да го расчистат случајот до крај и сите виновници да бидат изнесени пред лицето на правдата согласно законите. Насилството е недозволиво и секој насилен чин без разлика од кого е сторен треба да биде соодветно санкциониран од надлежните институции, се вели во соопштението на СДСМ Карпош.

- Advertisements -

Поврзани новости