СДСМ ќе презентира докази и факти за изборни грабежи

by Фокус

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пристигна во Универзалната сала, каде набрзо ќе бидат презентирани докази и факти за изборните грабежи во последните неколку изборни циклуси.

Покрај Заев, на овој настан присутно е цело раководство на социјалдемократите, нивните коалициски партнери, како и опозицискиот кандидат за претседател Стево Пендаровски.

Поврзани новости