Голема заинтересираност за осмата „бомба“ на Заев

by Фокус

Универзалната сала е преполна со луѓе половина час пред да започне трибината на опозицискиот СДСМ, на која партискиот лидер Зоран Заев ќе објави разговори меѓу владини функционери, кои, според најавите, ќе докажат изборни нерегуларности.

Партиски поддржувачи, невладини активисти и новинари може да се забележат и надвор од салата и на Партизанска.

Влезот е слободен, но, со оглед на големаат заинтересираност, ќе нема место за сите.

Поврзани новости