СДСМ: Груевски се плаши од слободни избори

by Фокус 18:14
18:14

Никола Груевски се плаши од слободни, фер и демократски избори, велат денеска од опозициската СДСМ.

-Во изминатите месеци, граѓаните на Македнија видоа и слушнаа зошто Никола Груевски и неговите сателити бегаат од фер и демократски избори, зошто го прекршуваат Договорот од Пржино, зошто нема реформи за слободни медиуми, зошто не е прочистен Избирачкиот список. Бандата предводена од Никола Груевски е фатена во криминал. Во страв од соочување со одговорноста за криминалот и корупцијата Никола Груевски прави се за да ја спаси сопствената кожа, се вели во соопштението на СДСМ.

- Advertisements -

Од партијата вела дека не може со лажни анкети да се сокрие вистината дека граѓаните сакаат слободни, фер и демократски избори.

Поврзани новости