Русковска: Побаравме притвор за Мијалков веднаш штом добивме сознанија за можно бегство

by Fokus 19:38
19:38

Поранешниот прв човек на тајната полиција, Сашо Мијалков, од вчера е во бегство, што наиде на револт кај голем дел од јавноста во Македонија.

Шефицата на обвинителството, Вила Русковска во изјава за Канал 5 вели дека немале законски основ да побараат притвор.

- Advertisements -

„Не можеше претходно да биде даден предлогот затоа што обвинетиот уредно се јавуваше на сите рочишта и ги почитуваше сите мерки на претпазливост“, истакна Русковска.

Поврзани новости