Раководителот на Ургентниот хируршки центар, Леши: Горд сум на сите колеги кои без двоумење се вакцинираа!

by Fokus 19:52
19:52

Доктор Алберт Леши, раководител на Ургентниот хируршки центар по примањето на вакцината против корона вирусот, порача дека треба да се продолжи со вакцинацијата, со цел животот што побрзо да се врати во нормала

„Горд сум на сите колеги кои без двоумење се вакцинираа, со единствена цел – да и ставиме крај на оваа пандемија и животот да си продолжи по својата нормалност“, истакна Леши.

- Advertisements -

Фото – Фејсбук страна на министер Венко Филипче

Поврзани новости