Русите најверојатно користат фосфорна муниција

by Fokus

На Твитер се појавија видео на кои наводно се снимени воздушните напади врз источниот украински град Краматорск.

Исто така е објавено видео на кое наводно се гледа како руските сили користеле забранета фосфорна муниција.

Oleksiy Biloshitskiy reports that the #Russian occupiers had recorded another use of banned phosphorus ammunition in #Kramatorskpic.twitter.com/h2A8YZz7wQ

— NEXTA (@nexta_tv) March 22, 2022

Поврзани новости