Роналдо кон Зидан: Горд сум што бев твој фудбалер

by Fokus 17:04
17:04

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, исто така, изрази жалење за заминувањето на Зинедин Зидан од чело на „белите“.

– Чувствувам само гордост што бев твој фудбалер. Ти благодарам многу за сe, напиша петкратниот освојувач на „Златната топка“ на Инстаграм.

- Advertisements -

Претходно, тренерот ја објави својата одлука да замине, објаснувајќи дека повеќе не гледал како би можел да го мотивира тимот по толку многу успеси.

 

Поврзани новости