Регистрирани 593 прекршоци за неносење маски за лице

by Fokus 10:19
10:19

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице се регистрирани 593 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

- Advertising -

Поврзани новости