Еди Рама со фотографија од Лешница ја претстави „прекрасната“ Албанија

by Fokus 10:15
10:15

-Прекрасната Албанија. Кањонот на Лешница, напиша Рама покрај фотографијата од водопадите на реката Лешница на Шар Планина.

- Advertising -

По објавувањето на фотографијата следеше бура на коментари на социјалните мрежи, а реакција од македонската Влада се уште нема.

Поврзани новости