Путин ја прифати поканата на Ким да ја посети Северна Кореја

by Fokus

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун го покани рускиот претседател Владимир Путин да ја посети Северна Кореја, што рускиот претседател го прифати, објавија денеска севернокорејските државни медиуми.

Новинската агенција КЦНА не прецизираше кога би можела да се одржи посетата.

Поврзани новости