Пукал во комбе со патници од возило во движење

by Фокус 18:39
18:39

Возач од автомобил пукал кон комбе во кое имало патници.

Според информациите на МВР, вчера околу 17 часот во СВР Скопје, А.Х.(30) пријавил дека додека управувал комбе „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки во кое имало и други лица, на бул. Александар Македонски, едно лице со автомобил „голф“ му се приближило и започнало да му упатува навреди, по што со оружје испукало во правец на комбето.

- Advertisements -

Повредени лица нема.

Поврзани новости