Протест против одлуката на Иванов и во Битола, судир со полицијата

by Фокус

Вечерва и во Битола се одржува протест против одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да ги аболицира сите осомничени или осудени од случаите кои се поврзани со прислушувањето.

Како што објави порталот Коктел.мк, дошло до судир на демонстрантите со полицијата кога тие се обиделе да влезат во општинската зграда.

Поврзани новости