(ФОТО) Искршени стаклата на канцеларијата на Иванов

by Фокус 18:33
18:33

Откако на демонстраните не им беше дозволено да се уптат кон Собранието, тие останаа пред канцеларијата на претседателот Ѓорѓе Иванов, каде фрлаа со јајца, а беше фрлена и една димна бомба.

Освен јајца, кон стаклата на канцеларијата беа фрлани и камења, при што речиси сите прозори се искршени, а канцеларијата е демолирана.

Поврзани новости