Професорот Марковиќ: Влезени сме во политички анти-климакс, промената на името ги разгоре страстите

by fokus 11:35
11:35

Во пресрет на претседателските избори, се шири мошне негативна атмосфера на социјалните мрежи, смета универзитетскиот професор Ненад Марковиќ.

Тој во синоќешното гостување на „24 анализа“ на ТВ 24 даде свој став околу изборите за нов татко на нацијата.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

„Социјалните мрежи се секогаш порадикални, особено Твитер. Има многу анонимни профили што и прави похрабри. Во принцип е негативна атмосферата на Твитер. Социјалните мрежи честопати се лош показател, затоа што луѓето емотивно и индивидуално се инвестираат. Влезени сме во политички анти-климакс, кога со промената не името се разгореа страстите.

Поврзани новости