Професор четири години малтретирал со молотови коктели семејство од Кавадарци ВИДЕО

by fokus 18:43
18:43

Семејството Димитриови од Кавадарци, како што утрово објави „Фокус“, по околу четири години голгота, конечно викендов успеало да го фати својот мачител, кој околу 50 пати им фрлил шишиња и тегли полни со прегорено масло во дворот, врз фасадата на куќата, автомобилот, но и внатре, во домот. Човекот, што му го загорчил животот на кавадаречкото семејство пред да биде фатен, бил уловен и на безбедносните камери поставени на семејната куќа на Димитрови.

Маскираниот разбојник се испоставило дека не е некој со сомнително досие , туку угледен професор во една од кавадаречките гимназии.

Случајoт е пријавен и во полиција.

 

 

Поврзани новости