Продолжува Шарената револуција

by Фокус

Денеска во 18 часот од пред зградата каде е сместено Специјалното јавно обвинителство ќе продолжат протестите на Шарената револуција. Протестите паузираа за празничниот викенд.

Ова е веќе четврта недела во протестите на Шарената револуција.

 

Поврзани новости