Бејли: Контактираме со партиите за излез од кризата

by Фокус 13:59
13:59

Остануваме во контакт со сите политички партии, изјави денеска во Штип амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, одговарајќи на новинарско прашање дали се подготвува нова лидерска средба, пишува Мета.

– Очекуваме да ѝ помогнеме на Македонија во политичката криза, за што ќе ве информираме низ соопштение за следните чекори – изјави Бејли.

Поврзани новости