Приведени двајца арачиновци-со возило се обиделе да прегазат полицаец

by fokus 17:27
17:27

Полицијата приведе двајца жители од Арачиново кои во Куманово се обиделе да прегазат полицаец.

Двајцата вчера околу 20.30 часот на булевар „Трета македонска бригада“ во Куманово одбиле да се легитимираат и со возилото се обиделе да прегазат полицаец.

- Advertising -

Два часа подоцна полицијата ги привела во липковското село Никуштак и против нив ќе биде поднесена пријава.

Поврзани новости