Притвор за човекот што пукаше во независен кандидат за градоначалник на Кичево

by Фокус 18:44
18:44

Лицето кое пукаше во независниот кандидат за советник во Општина Кичево, Алит Абази, доби триесет дневен притвор.

Станува збор за 58-годишниот А.А. од кичевското село Горно Строгомиште, кој беше беше уапсен веднаш откако го изведе нападот, а мотивот за оружаниот инцидент засега е непознат.

- Advertising -

Здравствената состојба на ранетиот Абази е се уште критична.

Поврзани новости