Притвор од 30 дена и за Јаневски, петтиот напаѓач на пратеникот Села

by Fokus 10:41
10:41

Судија на претходна постапка му определи 30 дена притвор на петто осомничениот Александар Јаневски викан Тошта, за обид за убиство врз пратеникот Зијадин Села, настан кој се случи на 27 април во зградата на Собранието на Македонија.

Исто така, вчера беше одреден притвор и за двете лица кои беа препознаени од граѓаните и уапсени под сомнение за сторено кривично дело Убиство во обид.

- Advertisements -

Поврзани новости