Принцезата Кејт Мидлтон за прв пат се појави во јавноста по здравствените проблеми

by fokus

Принцезата Кејт Мидлтон за прв пат се појави во јавноста по двомесечно отсуство поради здравствени проблеми. Папараците успеале да ја „фатат“ во понеделникот во близина на замокот Виндзор во автомобил што го управувала нејзината мајка Керол.

Кејт Мидлтон последен пат беше видена во јавноста на крајот на декември, по што палатата објави дека била принудена привремено да се повлече од службените обврски поради операција на абдоменот. Тие најавија и дека годинава нема да се вратат на деловните обврски во судот пред Велигден.

Поврзани новости