Претседателот Иванов се сликаше со Обама

by Фокус 20:11
20:11

На официјалниот фејсбук профил на претседателот Ѓорге Иванов, осамна заедничка фотографија на претседателот, неговата сопруга Маја Иванова, американскиот претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел Обама.

Оваа фотографија е направена на приемот што претседателот Обама го организираше за шефовите на делегациите на 69-то Генерално Собрание на ОН во Њујорк.

- Advertisements -

 

Поврзани новости