Прекин на патот Дојран-Фурка поради сообраќајка

by fokus 20:21
20:21

Во прекин е сообраќајот на регионалниот пат 11-09, на потегот од кај делницата Богданци – село Фурка кај Дојран.

Како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, причина за прекинот е сообраќајна незгода.

- Advertisements -

Поврзани новости