Пожар на патот Слупчане-Алашевце, горела борова шума

by fokus 16:27
16:27

Вчера во 16:56 часот во Полициско одделение Матејче било пријавено дека на локалниот пат село Слупчане-село Алашевце, бил забележан пожар, при што горела борова шума околу 1 хектар.

Излезено е на местото на настанот, околу 18,30 часот пожарот е изгаснат од Противпожарна екипа Куманово.

Поврзани новости