Пожар избувна над Битола, гори веќе 24 часа

by Fokus

Пожар вечерва избувна на површина од над 50 хектари на излезот од Битола на патот кон Ресен. Пожарот гори на потегот од Снегово кон Братиндол, објави порталот Шеталиште.

Според нивните информации, од противпожарната единица во Битола тврдат дека пожарот се уште не е локализиран, а нивни екипи веќе се на терен и се обидуваат да го стават оганот под контрола.

Инаку, се работи за истата локација каде гореше пред 10 години.

Поврзани новости