Повторно земјотрес во Скопје

by fokus 13:29
13:29

Земјотрес од 2,7 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван во Скопје во 12.55 часот.

Според Европската сеизмолошка опсерваторија, епицентарот бил на 5 километри североисточно од Скопје, на длабочина од 5 километри, во близина на Сопиште.

Поврзани новости