Земјотресот бил со јачина од 3,1 степен

by fokus 14:47
14:47

Земјотресот што денеска беше почувствуван во Скопје бил со јачина од 3,1 степен по Рихтер според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Првичните информации за јачината беа дека земјотресот во 12:55 бил 2,7 степени по Рихтеровата скала.

Променета е и длабочината на епицентарот, од пет километри на еден километар.

Поврзани новости