Повик за помош: Се бара жена последен пат видена во Аеродром

by fokus

На социјалните мрежи се шири повик за помош за пронаоѓање на жена која попладнево исчезнала во Аеродром.

-Драги мои пријатели, ве молам за помош…Се бара женичка со маслинест фустан со цветови, бела ташна и сандали, црвена коса, ниска женичка. Последен пат е видена кај ТЦ Скопјанка, Аеродром. Мајка е на моја пријателка, боледува од деменција…Името и е Нада..
Ве молам помагајте!!!! Моб 070 390 079 Даниела Радевска, стои во објавата на социјалните мрежи.

Поврзани новости