Поставена табла со новото име на Владата

by fokus 20:03
20:03

Владата вечерва ја постави плочата со новото име Република Северна Македонија пред влезот на зградата.

Името „Влада на Република Северна Македонија“ е преведено на три јазици, на македонски, албански и англиски.

- Advertisements -

Таблата со новото уставно име е поставена еден ден пред посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас, прв грчки премиер кој доаѓа во официјална посета на државата од осамостојувањето.

Поврзани новости