(ФОТО) Наум Петрески ги забавува симпатизерите на Сиљановска

by fokus

Фолк пејачот Наум Петрески вечерва ги забавува присутните на првиот митинг на Гордана Сиљановска во Охрид.

Пејачот испеа неколку песни од неговиот репертоар пред кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ да им се обрати на присутните на почетокот на кампањата.

Поврзани новости