Поради компликации од Ковид-19 почина Енвер Малиќи

by Fokus 09:52
09:52

Заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи починал утринава од компликации со коронавирусот во една приватна болница, откако претходно бил лекуван десет дена на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, пренесува А!он.

Тој бил донесен во исклучително влошена состојба и лекарите цела ноќ се обидувале да му го спасат животот, но за жал неуспешно.

- Advertisements -

Малиќи беше почесен конзул на Мексико, угледен бизнисмен и заменик градоначалник на Скопје. Тој беше назначен за заменик градоначалник од страна на градоначалникот Петре Шилегов. Малиќи беше советник на ДУИ.

Поврзани новости