Полицискиот час ќе важи до крајот на месецов

by fokus 21:55
21:55

Владата денеска донесе одлука со која ги продолжува мерките за заштита од коронавирусот до 1 јуни.

Според одлуката од владината седница, полицискиот час чија важност требаше да заврши денеска се продолжува за уште две недели.

- Advertisements -

Ограничувањето на движењето се однесува на временскиот период од полноќ до 4 часот наутро.

Поврзани новости