Полициската коњичка единица излезе на терен, демонстрант дефилираше со кабриолет

by Фокус 01:05
01:05

Се интензивира судирот меѓу полицијата и демонстрантите низ улиците на Белград. Поради тоа што демонстрантите го враќаа назад солзавецот што го фрлаше полицијата кон нив, на терен излезе и полициската коњичка единица со цел да ги растера демонстрантите.

Дел од полицајците се повредени од фрлените камења и бакли, додека еден демонстрант предмалку беше совладан и уапсен.

- Advertising -

Во меѓувреме, некои лица пристигнаа со автомобили, при што еден од нив дефилираше со кабриолет пред полицијата.

Поврзани новости