Полициска акција – се апсат соработници на терористите од Дива Населба

by Фокус

Голема полициска акција се случува утрово  за пронаоѓање на соработници и логистичари на терористичката група инволвирана во случувањата во кумановската Дива Населба.

Според првичните информации, биле приведени неколку лица и согласно надлежниот обвинител за гонење на организиран криминал уапсените веднаш ќе се носат пред надлежниот судија.

Претресите продолжуваат во скопско и кумановско. Повеќе детали се најавени за во текот на денот

Поврзани новости