Поглаварот на ИВЗ: Од денеска го прогласувам вирусот за умрен!

by Fokus 13:02
13:02

Поглаварот на исламската верска заедница на Македонија, реисот Сулејман Реџепи денеска пред џамијата на Мустафа Паша во Скопје го честиташе празникот Фитер Бајрам и порача дека вирусот ковид-19 е мртов.

– Очекуваме во наредниот период секогаш лошото да го победуваме и да знаете дека ковид-19 може слободно да го прогласам дека е умрен од денеска со оглед на тоа дека го победивме и заради тоа сме тука – посочи тој

Поврзани новости