(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ: СДСМ врши поткуп на гласачи во Струмица

by Fokus 12:48
12:48

Струмичката и целата македонска јавност вчера беше сведок на видео за организиран поткуп, кој се случува во пресрет на изборите, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ПОТКУП

Ако пакетите се поделени, видеото СТОО …

Publiée par Ели Панова sur Samedi 23 mai 2020

Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ, која ја сподели снимката на својот профил на Фејсбук, ја обвини власта дека преку организирано делење хуманитарни пакети за ранливи категории, јавно купува гласови.

Поврзани новости