Почнува протестот пред СЈО

by Фокус 17:48
17:48

Од 18 часот граѓани почнаа да се собираат пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство од каде почнува протестот организиран од граѓанското движење „Протестирам“.

Се очекува наскоро демонстрантите од пред СЈО да се упатат кон Собранието на Република Македонија, а потоа и пред Влада. Вчера не им беше дозволено да протестираат пред Собранието, бидејќи таму контра-протест организираше ГДОМ.

ooo sjoooo

Поврзани новости