Починаа 25 заразени од корона вирусот, на возраст од 45 до 88 години

by fokus 19:33
19:33

Од Министерството за здравство информираа дека во изминатите 24 часа регистрирани се нови 1.182-ца заразени со Ковид-19, но и 25 починати.

-Починати се 25 лица, шест пациенти од Скопје (84, 77, 78, 83, 60 и 59г), четири од Куманово (70, 61, 66 и 77г), еден од Штип (72г), тројца пациенти од Прилеп (45, 75 и 71г), тројца од Тетово (58, 76 и 59г), двајца од Велес (71 и 88г), еден од Битола (54г), еден од Кавадарци (66г), двајца пациенти од Гостивар (67 и 67г), еден од Струмица (71г) и еден пациент од Крушево (86г), информираат од Министерството за здравство.

Поврзани новости