(ФОТО)Пет до „бомбата“ на СДСМ?

by Фокус

Пред стартот на прес конференцијата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на која се очекува да биде објавена политичката „бомба“ пред седиштето на партијата се собираат граѓани во знак на поддршка. За сега не се забележува присуство на полициски сили.

Според нашите репортери од терен во големата прес сала се подготвува бимот на кој ќе се презентираат материјалите за кои СДСМ неколку месеци зборува дека се поврзани со криминал и корупција на власта. Иако конференцијата за новинарите е закажана за 14.30 најверојатно ќе задоцни.

10940998_10203894838438429_1930762047044930254_n

Инаку, пресот нема да се емитува во живо на сајтот на СДСМ затоа што интернет конекциите биле слаби низ цел град и не можело да се сторат напори тоа да успее.

 

Поврзани новости