Пешевска кон СДСМ: Устите ви беа полни си импулсивност, го омаловаживте македонскиот народ

by fokus 15:58
15:58

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, на денешната седница во Собранието, упати остри критики кон владејачката СДСМ.

„Цело време следам. Јас предлагам да биде ставена 21-ва точка на дневен ред, така комбинација немаше, ги запишувам сите. Досега, устите ви беа полни со импулсивност, а вчера го омаловаживте македонскиот народ. Основна карактеристика на вашето функционирање е штанцање на закони со употреба на европското знаме“, рече Пешевска.

- Advertisements -

Поврзани новости