Пендаровски пред почетокот на пресот на СДСМ: Исклучете ги телефоните!

by Фокус

Во секој момент треба да започне пресот на кој се очекува лидерот на СДСМ Зоран Заев да ја објави втората „бомба“ во рамки на проектот „Вистината за Македонија“.

Прес почетокот на пресот, претседателскиот кандидат на опозицијата на последните избори Стево Пендаровски на шега искоментира сите да ги исклуча телефоните.

– За не не слушаат – рече тој.

Поврзани новости