Откриено е името за новиот Џејмс Бонд, актерот Крег за последен пат во главна улога

by Fokus
Долгоочекуваниот нов филм за Џејмс Бонд ќе се вика „Нема време за умирање“(No Time To Die), објави на Твитер главната продукција.
Снимањето на филмот сеуште трае, во кое ќе биде последното појавување на глумецот Даниел Крег во улогата на 007, пренесува Дејли мејл.
Режисерот на филмот за Џејмс Бонд е Кери Фукунага, додека сценариото го нашала Фиб Волер Бриџ.
Премиерата на филмот за Џејмс Бонд е закажана на 3-ти април следната година во Велика Британија и на 8-ми април во САД.

Поврзани новости