Се апси Катица Јанева, полиција го опколи нејзиниот дом

by fokus

Во моментот полиција го опколи домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, во скопско Козле, бидејќи имаат налог за нејзино апсење.

Јанев во текот на вчерашниот ден даде исказ како сведок за потребите на истрагата „Рекет“, но од денеска нејзиниот статус е сменет во осомничена.

Утринава Јанева воопшто не се појавила во просториите на СЈО, по што следуваше  апсење во нејзиниот дом.

 

Поврзани новости