Отец Пимен кон поддржувачите на насилниците од Собранието: Кога барате човечка правда не ја мешајте Божјата

by fokus 10:33
10:33

Пред два дена, група граѓани излегоа да дадат поддршка на насилниците од Собранието за случувањата од 27 април минатата година.

Некои од нив со зурли и тапани ја развеселија атмосферата пред Кривичен суд, додека пак некои заминаа чекор подалеку. Со пораки на Исус решија да се појават пред судот.

- Advertisements -

Според Отец Пимен, не смее да се претерува со побожност, доколку истата ја немаат или не ја познаваат.

„Не претерувајте со побожност оти изгледа ја немате или не ја познавате.
Кога барате човечка правда не ја мешајте Божјата“, рече Отец Пимен.

Поврзани новости