Османи: Јас да бев прашан, не би посакал датум за преговори порано од јуни

by fokus 19:36
19:36

Вицепремиерот Бујар Османи во вечерашното интревју на телевизија Телма рече дека датумот за преговори кој го добивме е „теман“, бидејќи ако бил порано немало да постигнеме.

-Јас да бев прашан и знам што поминав кога опозицијата го бојкотираше Сорабнието, не би посакал датум порано од јуни. Не би било возможно. Скгинигот е многу сложена операција која не може да спроведе за неколку месеци. Така да, таман е ова што го добивме. Ние кажавме дека датумот за преговорите е заслуга и на опозицијата. Не треба да има политички натревар за ова, треба заедно да работиме, вели Османи.

- Advertisements -

Поврзани новости