Османи и МНР проверуваат кој стои зад македонскиот културен центар во Благоевград

by Fokus

МНР и нивниот прв човек Бујар Османи ќе испитаат кој стои зад македонскиот клутурен центар во Благоаевград кој треба да се отвори в недела.

Во интервју за БТВ, Османи говореше за оваа проблематика која предизвика многу реакции кај македонската и бугарската јавност.

„Се уште испитувам кој стои позади тоа. Истовремено, треба да се види и тука кој стои позади клубовите кои се отвораат. Прашање е дали навистина се добронамерни од двете страни или тоа е нечија агенда“, истакна Османи.

Поврзани новости