Орбан: Немам време да дишам, а не пак да се сретнам со Груевски!

by fokus

Унгарскиот премиер Виктор Орбан ги негираше информациите дека се сретнал со екс-премиерот на Македонија, Никола Груевски.

Немам време да дишам, а не пак да се сретнам со Никола Груевски, одговорил вчера унгарскиот премиер Виктор Орбан на прашање во Парламентот.

„Јас едноставно немам време да земам воздух, а не пак да се сретнам со Груевски“, кратко истакна Орбан на новинарско прашање.

 

Поврзани новости