Опожарени три возила во Скопје

by Fokus

Три возила биле опожарени сабајле во Охрид, а се уште се трага по причините за настанување на пожарот, информираа од МВР.

Според информациите во полицискиот билтен, сабајле во 05.18 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Мирослав Крлежа“ имало опожарено патничко возило „Ренџ Ровер“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на фирма од Охрид. Од пожарот биле зафатени и делумно оштетени уште две патнички возила – „Опел Инсигниа“ и „Тојота Јарис“ и двете со скопски регистарски ознаки. Околу 05.10 часот пожарот бил локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот и расчистување на случајот.

Поврзани новости